فرق آلومینیوم خشک و نرم
فرق آلومینیوم خشک و نرم
2021-09-29
خرید ضایعات مس
خرید ضایعات مس
2021-10-17
نمایش همه

کاربرد ضایعات آهن

کاربردهای ضایعات آهن

کاربردهای ضایعات آهن

کاربرد ضایعات آهن
کاربرد ضایعات آهن

کاربرد ضایعات آهن

امروزه بسیاری از مردم به دنبال آشنایی با مهمترین و اصلی ترین کاربرد مربوط به ضایعات آهنی هستند. توجه داشته باشید که ضایعات فلزی و آهنی، موارد استفاده ی بالایی را دارند و شما می توانید در صنایع مختلف، از ضایعات مذکور، استفاده نمایید. همچنین قیمت مربوط به قراضه های آهنی، بسیار مناسب می باشد.

دسته بندی ضایعات فلزی و آهن

آیا شما نیز به دنبال مهمترین کاربرد مربوط به ضایعات آهن هستید؟ می دانید که جهت تهیه و خرید ضایعات فلزی، بایستی از کجا اقدام نمود؟

یکی از مهمترین ضایعات موجود در جهان را ضایعات آهن شکل داده است که ضایعات مذکور از مصرف محصولات بسیار مختلفی به وجود می آید. از مهمترین محصولاتی که در تشکیل ضایعات فلزی و آهنی نقش دارند می توان به انواع قطعات اتومبیل، تجهیزات ساختمانی، انواع لوازم خانگی و غیره اشاره نمود.

توجه داشته باشید که قراضه ها و ضایعات فلزی از محیط های مسکونی و تجاری نشات پیدا می کنند و تمام ضایعات جمع آوری شده، در کارگاه ها و سوله های مختلفی انباشته می شوند تا در اسرع وقت به کارخانه های آهن ارسال شوند.

توجه داشته باشید که قیمت تمام شده ی آهن خام بسیار بالا می باشد و همین امر نیز سبب شده تا بسیاری از کارخانه ها جهت تولید محصولات آهنی و فلزی خود از ضایعات مذکور استفاده کنند. بازیافت مجدد محصولات و قراضه های آهنی از مهمترین مزایای مربوط به فلز آهن می باشد.

بسیاری از کارخانه های لوازم خانگی، ضایعات فلزی و آهنی را با فولاد ترکیب نموده و از این طریق بدنه مربوط به بسیاری از لوازم خانگی را طراحی می کنند. ضایعات مربوط به آهن برای اینکه بار دیگر مورد استفاده واقع شوند، مراحل بسیار متعددی را پشت سر می گذارند تا به شکل دلخواه در بیایند.

شما می توانید در صورت برخورد با پرسش های پیرامون ضایعات فلزی و آهن با همکاران و مسئولان فروش تیم الومازاد در ارتباط باشید. در ادامه مقاله می خواهیم در مورد قیمت روز ضایعات فلزی و آهن و اصلی ترین مزایای آنها صحبت کنیم.

ضایعات آهن
ضایعات آهن

فواید مربوط به ضایعات آهن

همانطور که در قسمت قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، امروزه استفاده از ضایعات آهن می تواند فواید و مزایای بسیار زیادی را، برای بسیاری از کارخانه های تولید کننده داشته باشد. شما نیز می توانید در خصوص مزایای مربوط به استفاده قرضه های آهنی و بازیافت آنها، اطلاعات کاملی را به دست آورید. مهمترین مزایای مربوط به ضایعات آهن، عبارتند از:

–         با مصرف ضایعات و قراضه های آهنی می توانید حدود 65 درصد در مصرف سرب صرفه جویی نمایید.

–         با استفاده از قراضه های آهنی می توانید حدود 85 درصد در مصرف مس صرفه جویی نمایید.

–         بازیافت قراضه های آهنی می تواند حدود 95 درصد، مصرف آلومینیوم را کاهش دهد.

–         استفاده از قراضه های آهنی 75 درصد انرژی مصرفی را کاهش می دهد

–         با استفاده از ضایعات فلزی می توان آلودگی هوا را تا 86 درصد کاهش داد همچنین در نظر داشته باشید که با مصرف مجدد قراضه های فلزی و آهنی، می توان آلودگی های کمتری را به محیط زیست وارد نمود. تحقیقات نشان داده است که کارخانه های تولید کننده با مصرف قراضه های آهنی هزینه های کمتری را بابت تولید محصولات مدنظر خود، صرف می کنند.

شما هم می توانید با توجه به تمام مزایای مربوط به استفاده از ضایعات فلزی و آهنی، با خیال راحت اقدام به خرید قراضه ی آهنی نمایید. همچنین پیشنهاد می شود که جهت خرید ضایعات فلزی شرکت های معتبر را در اولویت خود قرار دهید.

معایب مربوط به استفاده از ضایعات آهن

استفاده از ضایعات آهن در کنار تمام مزایای خود یک سری از معایب را نیز به خود اختصاص داده است که شما می توانید بعد از بررسی معایب مربوط به استفاده از قراضه های آهنی، سفارش و خرید مدنظرتان را انجام دهید.

توجه داشته باشید که در ساخت ضایعات فلزی از انواع مواد سمی استفاده شده است که در حین بازیافت ممکن است برخی از مواد سمی و امواج رادیواکتیو در فضا پخش شده و حوادث ناگواری را نیز به دنبال داشته باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که برخی کارخانه ها برای ذوب کردن قراضه های آهنی خود از مواد آلوده کننده ای استفاده می کنند که مواد مذکور می تواند سلامتی کارکنان را به خطر بیندازد. از مهمترین مواد سمی استخراج شده از قراضه های آهنی در حین ذوب و بازیافت می توان به بریلیم، آزبست، کادمیوم، جیوه و غیره اشاره کرد.

به همین دلیل توصیه می شود که در حین بازیافت و ذوب نمودن ضایعات آهنی و فلزی ایمنی لازم را برای کارکنان خود فراهم نمایید تا کمترین آسیب به سلامتی آنها و محیط زیست وارد شود. امروزه برخی از کارخانه ها با استفاده از پیشرفته ترین و ایمن ترین تجهیزات و دستگاه ها به دنبال بازیافت قراضه های فلزی و آهنی هستند.

قیمت ضایعات آهن

یکی از مهمترین پرسش هایی که ذهن بسیاری از خریداران قراضه های فلزی و آهنی را به سوی خود جلب نموده است، قیمت روز ضایعات آهن می باشد. شما می توانید جهت استعلام قیمت روز و دقیق قراضه های آهنی، به راحتی از وب سایت الومازاد اقدام نموده و با همکاران فروش ما در ارتباط باشید.

همچنین در نظر داشته باشید که در چند سال اخیر قیمت مربوط به ضایعات آهن، افزایش قابل توجهی را داشته است چرا که بسیاری از کارخانه ها به سمت استفاده از قراضه های آهنی روی آورده اند و همین امر سبب شده تا تقاضا برای خرید ضایعات مذکور بیشتر شود.

ضایعات آهن
ضایعات آهن

کاربرد انواع ضایعات آهن 

اصلی ترین مولفه ای که سبب شده است تا امروزه شاهد افزایش فروش ضایعات آهن باشیم، کاربرد مربوط به ضایعات مذکور می باشد. توجه داشته باشید که قراضه های آهنی از کاربرد و موارد استفاده ی بالایی، برخوردار هستند. اصلی ترین و مهمترین موارد استفاده از قراضه های فلزی و آهنی، عبارتند از: 

–         مناسب برای ساخت انواع لوازم خانگی

–         استفاده در طراحی انواع میز و صندلی

–         استفاده در طراحی انواع مبلمان

–         استفاده در صنعت بسته بندی و طراحی قوطی های کنسروی

–         طراحی انواع وسایل روشنایی

–         ساخت انواع گلایدرها 

–         استفاده در طراحی ماشین آلات

–         ساخت تجهیزات صنعتی

–         مناسب برای استفاده در صنعت هنر

–         طراحی انواع نیمکت ها و کمدهای فلزی

–         ساخت و طراحی انواع مجسمه ها

–         استفاده در تولید انواع قطعات اتومبیل

–         طراحی برخی از قطعات مربوط به قطار و هواپیما

–         طراحی و ساخت انواع اشیاء تزیینی 

تماس با الومازاد 2

مشاوره رایگان الومازاد

83 44 344 0912

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *