بازیافت ضایعات آهن الومازاد
بازیافت ضایعات آهن
2020-06-26
بازیافت ضایعات آلومینیوم
بازیافت ضایعات آلومینیوم♻️
2021-07-13
نمایش همه

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ضایعات آهن

قیمت ضایعات آهن

قیمت ضایعات آهن

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ضایعات آهن

ضایعات آهن و بازیافت آن در کشور ما و بازار های جهانی از اهمیت خاصی برخوردار است به گونه ای که روز به روز قیمت ضایعات آهن دستخوش تغییراتی می شود. عوامل مختلفی مانند عرضه و تقاضا ، افزایش نرخ ارز و هزینه های حمل و نقل می تواند در قیمت ضایعات آهن تاثیرگذار باشد که ما در این مقاله می خواهیم بررسی دقیق تری از این موضوع داشته باشیم با ما تا پایان این همراه باشید.


عوامل تاثیرگذار در قیمت ضایعات آهن

1- بالا و پایین رفتن عرضه و تقاضا : بازار ضایعات آهن از توجه بیشتری نسبت به بقیه فلزات برخوردار است. قیمت ضایعات آهن با بالا و پایین رفتن عرضه تقاضا تاثیر زیادی می بیند. طبیعی است که با بالا رفتن تقاضا قیمت ضایعات آهن افزایش پیدا می کند و بالا رفتن عرضه قیمت آن را کاهش می دهد. می توان گفت عرضه و تقاضا نه فقط روی قیمت ضایعات آهن تاثیر مستقیم دارد، بلکه روی تمامی ضایعات فلزی تغییر ایجاد می کند.
2- افزایش نرخ ارز : در کشور ما نرخ دلار و ارز از نوسانات زیادی برخوردار است به گونه ای که هر روز قیمت ها دستخوش تغییرات می شوند و بازار ضایعات آهن و کلاً ضایعات فلزی نیز از این نوسانات مستثنی نیستند. البته در بازارهای جهانی فلزات هم قیمت ها تغییراتی دارند ولی در بازار داخل کشور این تغییرات زیاد است.
3- افزایش قیمت فولاد در بازار های جهانی : همانطور که اشاره شد قیمت فولاد در بازارهای جهانی هم نواساناتی دارد به همین دلیل یکی از دلایلی که می تواند تاثیر مستقیم بر قیمت ضایعات آهن داشته باشد بازارهای جهانی است.
4- هزینه های حمل و نقل : ضایعات آهن برای مصرف موارد مختلف و همچنین بازیافت احتیاج به حمل و نقل به انبارهای ضایعات و یا کارخانه های تولیدی دارد طبیعتاً با افزایش قیمت سوخت در کشورمان و کلاً عواملی که در بالا رفتن هزینه های حمل و نقل تاثیر دارند قیمت کرایه ها افزایش یافته و قیمت ضایعات آهن نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.


عوامل تاثیرگذار بر قیمت ضایعات آهن

5- صنایع وابسته :
بعضی از صنایع دچار افزایش قیمت می شوند مانند خودرو سازی ، کشتی سازی ، میلگرد و .... که با افزایش این محصولات ، قیمت ضایعات آهن نیز افزایش را به خود می بیند.
6- قیمت جهانی نفت :
قیمت نفت تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور ما دارد و به همین منظور بالا یا پایین رفت قیمت نفت ، قیمت ضایعات آهن را دچار تغییرات خواهد کرد.
7- بالا رفتن قیمت آهن :
با بالا رفتن رفتن قیمت خود آهن طبیعتاً قیمت ضایعات آن نیز بالا می رود و در ادامه هزینه های بازیافت آن نیز افزایش پیدا می کند. بسیار از فلزات قابل بازیافت هستند به همین دلیل قیمت در بازار ضایعات فلزات نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.
8- جداسازی و انبار ضایعات آهن :
از جمله مواردی که بر قیمت ضایعات آهن تاثیر گذار است نوع ضایعاتی است که جمع آوری می شود و باید در انبارهای جمع آوری ضایعات جداسازی شوند. این جداسازی و انبار ضایعات خود شامل هزینه می شود که می تواند در قیمت نهایی خرید ضایعات آهن تاثیر گذار باشد.
9- نوسان قیمت مواد اولیه تولید آهن :
بزرگترین تولید کننده مواد خام در کلیه مقاطع فولادی کشور چین است و به تبع آن به عنوان بزرگ‌ترین وارد کننده سنگ آهن در دنیا شناخته می‌شود. بنابراین قیمت مواد اولیه اصلی مانند سنگ آهن و همچنین قیمت مواد اولیه پایه مانند نیکل و کروم از مهمترین عواملی هستند که در قیمت نهایی آهن آلات تاثیرگذار هستند. در نتیجه میزان تولید سنگ آهن در کشور چین، مقدار مصرف داخلی آن و موجودی‌های اعلام شده انبارهای بنادر چین بر قیمت جهانی مقاطع فولادی تاثیرگذار هستند.

10- بورس کالا :
از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت نهایی آهن آلات بورس کالا است. بورس کالا محلی است که خریداران و فروشندگان در آن به معامله می پردازند و استمرار و افزایش خرید و فروش و عرضه و تقاضا می تواند تاثیر بسزایی در قیمت نهایی محصولات فولادی، آهن و به تبع آن ضایعات آهن داشته باشد.


اهمیت بازار ضایعات آهن

با دلایل تاثیرگذار در قیمت ضایعات آهن آشنا شدید حال می خواهیم بدانیم اهمیت بازار ضایعات آهن برای چیست ؟
فلز آهن یکی از متداول ترین و پر استفاده ترین فلزهایی است که انسان از آن استفاده می کند. فلز آهن از عمر محدود و مشخصی بهره مند است که پس از طی شدن عمر مفید آن به نام ضایعات آهن شناخته می شود. ضایعات آهن برای اینکه دوباره به چرخه تولید برگردد نیاز به بازیافت دارد که پس از طی شدن فرآیند های بازیافت محصولاتی آماده در اختیار کارخانه ها و کارگاه های تولیدی قرار می گیرد.
بنابراین نه فقط خرید و فروش ضایعات آهن بلکه بازیافت آن و برگشتن به چرخه ی تولید از اهمیت زیادی برخوردار است که عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت ضایعات آهن و همچنین فرآیند های بازیافت و باقی هزینه هایی که تکمیل کننده نیاز صنایع فولادی است باعث می شود که قیمت ضایعات آهن به یک عدد مشخصی برسد که این عدد هر روز و حتی هر لحظه شاهد تغییراتی باشد.


الومازاد بهترین خریدار ضایعات آهن

تماس با الومازاد

43 91 543 0912

کلمات مرتبط با قیمت ضایعات آهن : علت کاهش قیمت ضایعات اهن ، کاهش قیمت ضایعات آهن ، قیمت ضایعات آهن ، قیمت اهن ضایعات ، قیمت روز ضایعات آهن ، ضایعات آهن قیمت ، ضایعات آهن ، قیمت ضایعات آهن امروز ، قیمت ضایعات ، قیمت ضایعات اهن ، ضایعات ، نرخ ضایعات ، بازار ضایعات ، قیمت ضایعاتی آهن ، قیمت آهن ضایعات ، قیمت آهن ضایعاتی ، قیمت اهن الات ضایعات ، قيمت ضايعات ، قیمت نیکل ضایعاتی ، قیمت زایعات اهن ، قیمت آهن ضایعاتی به روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *