ضایعات مس

فلز مس بعد از فلز آهن و آلومینیوم بیشترین موارد استفاده را در دنیا دارد به همین دلیل ضایعات مس نیز از اهمیت بالایی برخوردار است ، درباره ی ضایعات مس بد نیست بدانید که این نوع ضایعات به دو نوع قدیمی و جدید تقسیم بندی می شود.
در کشور ما خرید و فروش و بازیافت ضایعات مس از رونق زیادی برخوردار است به گونه ای در اکثر شهر های بزرگ مانند ، تهران ، کرج ، مشهد ، اصفهان ، تبریز و شیراز این ضایعات خرید و فروش می شود و مورد بازیافت قرار می گیرد.
فلز مس سرخ رنگ و بسیار محکم است و از قابلیت انعطاف پذیری خوبی بر خوردار است. موارد استفاده از فلز مس در صنایع الکترونیک و برق به دلیل رسانای خوب بودن و عمر بالا، زیاد است به گونه ای که اکثر کابل های ارتباطی در صنایع مخابرات و برق از فلز مس تشکیل شده است.
البته لازم به ذکر است که فلز مس فقط در صنایع مخابرات و برق مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه در صنایع ساختمانی مانند ساخت لوله ها ، خنک کننده ها، مخازن ، شیر آلات ، اتصالات و..... استفاده می شود ، در صنعت خودرو سازی نیز برای تولید رادیاتور ها از فلز مس استفاده می کنند.
همانطور که متوجه شدیم کاربرد فلز مس بسیار زیاد است به همین دلیل بازیافت ضایعات مس بیش از پیش دارای اهمیت می باشد؛ زیرا از بازیافت ضایعات مس می توان مجدداً در صنایع مختلف استفاده کرد. پس از اینکه درباره ی ضایعات مس اطلاعاتی به دست آوردیم می خواهیم با انواع ضایعات مس آشنا شویم پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.


انواع ضایعات مس

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد ضایعات مس به دو گروه ضایعات مس قدیمی و ضایعات مس جدید تقسیم می شوند ، ضایعات مس قدیمی به ضایعاتی گفته می شود که دارای عمر زیادی هستند و به شکلی کارایی خود را از دست داده اند ، این نوع ضایعات در حجم های بالا جمع آوری می شوند و مورد بازیافت قرار می گیرند ، به طور مثال ضایعات کابل مسی اکثراً بالای 30 سال عمر بازیافت می شوند و یا ضایعات خودرویی از 10 سال به بعد قابلیت بازیافت دارند ، ضایعات جدید بر خلاف ضایعات قدیمی هستند یعنی این تجهیزات و قطعات پس از چند ماه قابل بازیافت و فرآوری هستند.
از لحاظ نوع کاربرد و مصرف نیز فلز مس به دو بخش ضایعات صنعتی و ضایعات خانگی تقسیم بندی می شود ، به طور مثال برای تولید محصولات خانگی مسی بهتر است از ضایعات مس خانگی استفاده شود و همینطور برای تولیدات صنعتی از ضایعات مس صنعتی استفاده شود.


مزیت های بازیافت ضایعات مس

یکی از منافع بازیافت ضایعات مس مبحث کم هزینه بودن آن نسبت به دیگر فلز های موجود است که همین دلیل باعث روی آوردن بسیار از افراد به بازیافت ضایعات مس است. ضایعات فلز مس دارای کمترین پسماند و بیشترین بازده یا بهره وری به نسبت دیگر فلز های موجود است که باعث می شود چرخه ی تولید این فلز بیشتر از دیگر فلزها باشد.
از دیگر مواردی که می توان به آن اشاره داشت بحث جداسازی و طبقه بندی است ، طبقه بندی و جداسازی ضایعات مس با سهولت بیشتری انجام می گیرد که همین مسئله بسیار برای کارخانه هایی که با ضایعات سر و کار دارند مهم است زیرا هزینه ی آن ها را کاهش می دهد و سرعت تولید را بالاتر می برد.
آخرین مورد که یکی از اصلی ترین دلایل بازیافت ضایعات مس است بحث به حداقل رساندن تولید گاز های گلخانه است ، امروزه کره ی زمین در معرض زیاد تولید گاز های گلخانه ای قرار دارد که همین مسئله اهمیت بازیافت ضایعات مس را دو چندان می کند ، بازیافت ضایعات مس باعث می شود که آلودگی آب ، آلودگی هوا و آلودگی خاک به حداقل برسد ، امروزه دولت های مختلف با بسته های حمایتی خود بیش از پیش کارخانه های بازیافت را تشویق به بازیافت فلزات مختلف می کنند تا از این راه باعث کاهش گاز های گلخانه ای و آسیب به محیط زیست شوند.
فرآیند بازیافت ضایعات مس مراحل گوناگونی دارد که ما در مقاله ی «بازیافت ضایعات مس» به طور کامل آن را بررسی کرده ایم.


عوامل تاثیر گذار در قیمت ضایعات مس

درباره ی ضایعات مس بد نیست بدانید که تجارت این نوع ضایعات در سطح بین المللی تبدیل به تجارتی پر رونق شده است زیرا قراضه های مس کاربرد های بسیار مختلفی دارند. این نکته هائز اهمیت است که قیمت ضایعات مس به صورت لحظه ای در بازار های جهانی و همینطور بازار های داخلی در حال تغییر است ، عوامل مختلفی می تواند در این مسائله دخیل باشد که در بازار داخلی ، قیمت ضایعات مس هم مانند قیمت ضایعات آهن، قیمت ضایعات آلومینیوم و کلاً ضایعات فلزی بیشتر تحت تاثیر قیمت ارز است ، با توجه به نواسانات بسیار زیاد قیمت ارز در کشور ما و تاثیر آن روی تمامی قیمت ها، قیمت ضایعات فلزی نظیر ضایعات مس و ضایعات استیل نیز به صورت لحظه ای تغییر می کنند ، همچنین عوامل دیگری مانند عرضه و تقاضا می تواند در این زمینه دخیل باشد ، به گونه ای که هر چقدر نمودار عرضه و تقاضا بالا و پایین شود می تواند در قیمت نهایی ضایعات فلزی تاثیر گذار باشد.
در بازار های بین المللی در بیشتر مواقع قیمت ضایعات فلزی مختلف تحت تاثیر قیمت نفت و عرضه و تقاضا است که هر کدام از این موارد به نوبه ی خود می تواند تاثیر گذار باشد.


قیمت به روز خرید ضایعات مس

نوع ضایعاتقیمت خرده بار (کیلو/تومان)قیمت عمده بار‌ (کیلو/تومان)
ضایعات مس کاتد۱۲
ضایعات مس کابلی۱۲
ضایعات مس مخابراتی۱۲
ضایعات مس ذوبی۱۲
ضایعات مس سیم لاکی۱۲

الومازاد بهترین خریدار ضایعات مس

تماس با الومازاد

09123444483

ضایعات برنج

ضایعات برنج

ضایعات استیل

ضایعات استیل

ضایعات آلومینیوم

ضایعات آلومینیوم

ضایعات آهن

ضایعات آهن