ضایعات برنج انواع مختلفی دارد که با توجه به ترکیب شیمیایی آن با هم متفاوت هستند. ضایعات برنج قرمز، ضایعات برنج زرد، ضایعات برنج کروم، ضایعات برنج آرسنیک و ضایعات برنج با کشش بالا از انواع مختلف ضایعات برنج هستند که در این مقاله در الومازاد به توضیح آن ها پرداخته ایم.
فلز برنج به غیر از آلیاژ های مس و روی که از ترکیبات اصلی آلیاژ های این فلز هستند، با آلیاژهای فلزات دیگری نظیر سرب، آلومینیوم، قلع و آرسنیک نیز ترکیب شده است و همین مورد است که این فلز را ارزشمند کرده است و هنگام بازیافت فلز برنج، به ترکیبات فلزات دیگر نیز دسترسی پیدا می کنیم.
رنگ فلز برنج زرد است ولی با توجه به ترکیبات آلیاژهای مختلفی که در آلیاژ برنج استفاده می شود، ممکن است محصولاتی با رنگ های متفاوت ولی همگی با آلیاژ فلز برنج تولید شوند.
فلز برنج خاصیت ضد باکتری و ضد میکروبی دارد؛ به همین دلیل از فلز برنج بیشتر برای ساخت دستگیره و شیرآلات سرویس های بهداشتی استفاده می شود و طبیعتاً باز به همین دلیل است که بیشتر ضایعات برنج از شیرآلات و دستگیره های مستعمل و از کارافتاده می باشد. البته از فلز برنج به غیر از شیرآلات و لوله ها و اتصالات، در ساخت برخی لوازم تزئینی منزل مانند لوسترها و ساخت قفل ها استفاده می شود. حتی در برخی ساعت های لوکس نیز از فلز برنج استفاده می شود.
از آنجایی که فلز برنج خاصیت چکش خواری خوبی دارد و سختی و نرمی این فلز را می توان با کم و زیاد کردن آلیاژ مس و روی در آن تنظیم کرد، فلز برنج فلز پرکاربردی می باشد و در صنایع مختلفی می توان از آن استفاده کرد و وقتی فلزی به این پرکاربردی در صنایع به کار رود قطعاً ضایعات مس زیادی حین تولید محصول و پس از پایان عمر مفید محصول به دست می آید.

قیمت به روز ضایعات برنج در الومازاد

نوع ضایعاتقیمت خرده بار (کیلو/تومان)قیمت عمده بار‌ (کیلو/تومان)
ضایعات مس قلع۱۲
ضایعات برنج زردبار۱۲
ضایعات برنج سفیدبار۱۲
ضایعات رادیاتور برنجی۱۲
ضایعات سوفاره برنج۱۲


انواع مختلف ضایعات برنج

فلز برنج در انواع مختلف وسایل تزئینی، قفل‌ها، شیرآلات، اتصالات و لوله‌ها، نگهدارنده‌های در و حتی در ساعت‌ها و وسایل لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین، در این حجم بالا از محصولات، ضایعات مس بالایی یافت می شود.

ضایعات برنج زرد :

بیشترین حجم ضایعات برنج ، مربوط به ضایعات برنج زرد می باشد؛ این ضایعات بیشتر در لامپ‌ها، کابل‌های برق و فریم تختخواب یافت می‌شود.

ضایعات برنج کروم :

برنج کروم یکی از آلیاژهایی است که در وسایل آشپزخانه مانند سینک و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ضایعات مس این محصولات، با ارزش هستند چرا که دارای آلیاژ کروم بالایی می باشند.

ضایعات برنج قرمز:

برنج قرمز آلیاژی با درصد بالای فلز مس است که ارزش آن نسبت به سایر آلیاژها بالاتر است. این نوع ضایعات برنج بیشتر در قطعات پمپ‌ها بکار می رود و جزء ضایعات گران قیمت می باشد.

ضایعات برنج آرسنیک :

برنج آرسنیک یکی از انواع آلیاژهای فلز برنج می باشد. لازم به ذکر است، آلیاژ آرسنیک برای افزایش مقاومت فلز برنج در برابر خوردگی ناشی از آب و افزایش استحکام، به آن افزوده می‌شود. این نوع آلیاژ برنج در مبدل‌های حرارتی، اتصالات پمپ و پریز، بدنه رادیاتور، قفل و پوشش کارتریج مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برنج با قابلیت کشش بالا :

فلز برنج با قابلیت کشش بالا یکی دیگر از آلیاژهای برنج است که حاوی مقدار کمی منگنز است و کاربرد آن در تولیدات تجهیزات دریایی و هیدرولیکی، پمپ‌های ریخته‌گری و یاتاقان می باشد. از بازیافت ضایعات برنج این محصولات، فلز برنج قابل توجهی به دست می آید.
از دیگر آلیاژهای این فلز پرکاربرد می توان به برنج آلومینیوم اشاره کرد که در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارد و در اروپا برای ساخت سکه استفاده می‌شود.

قیمت ضایعات مس

قیمت ضایعات مس

قیمت ضایعات استیل

قیمت ضایعات استیل

قیمت ضایعات آهن

قیمت ضایعات آهن

قیمت ضایعات آلومینیوم

قیمت ضایعات آلومینیوم

الومازاد بهترین خریدار ضایعات برنج

تماس با الومازاد

83 44 344 0912

عبارات مربوط به ضایعات برنج : قیمت فلز برنج زرد ، ضایعات برنج ، قیمت مس و برنج ، قیمت ضایعات برنج ، انواع ضایعات برنج ، قیمت فلز برنج ، قیمت برنج ضایعاتی ، قیمت ضایعات برنج زردبار ، ضایعات مس و برنج ، قیمت برنج ضایعات ، قیمت ضایعات برنجی ، قیمت ضایعات مس و برنج ، قیمت فلز برنج دست دوم ، قیمت مس برنج ، قیمت فلزات برنج ، برنج ضایعات ، قیمت آلیاژ برنج ، قیمت برنج ضایعاتی زردبار ، قیمت برنج زردبار ، برنج ضایعاتی ، قیمت روز ضایعات برنج ، قیمت ضایعات مس برنج اهن ، قیمت آهن برنج ، قیمت مس وبرنج ، قیمت ضایعات مس برنج ، ضایعات برنج زردبار ، قیمت ضایعات زرد ، خریدار ضایعات برنج ، قیمت روز مس و برنج ، قیمت زرد ضایعاتی ، قیمت مس و برنج ضایعات ، قيمت ضايعات برنج ، قیمت ضایعات برنج و مس ، قیمت مس برنج ضایعات ، قیمت فلز برنج ضایعاتی ، خرید ضایعات برنج ، قیمت روز فلز برنج زرد ، قیمت ضایعات برنج شیرالات ، قیمت برنج و مس ، قیمت اهن برنج ، قیمت برنجی ضایعات ، قیمت سفاله برنجی زرد بار ، قیمت فلز برنج زرد نو ، قیمت الیاژ برنج ، قیمت ضایعات برنج کیلویی