ضایعات باطری را نباید در طبیعت رها کرد، چرا که باطری فرسوده به دلیل آلودگی های زیست محیطی برای طبیعت مضر است و به مرور زمان طبیعت اطراف خود را از بین می برد. باطری های وسایل نقلیه و باطری ماشین آلات صنعتی پس از تمام شدن عمر مفید خود، فرسوده شده و به ضایعات باطری تبدیل می شوند.
شرکت ها و افرادی که خریدارانواع ضایعات فلزی و ضایعات باطری هستند، پس از تحویل از مشتری ضایعات را به کارخانه های تولید باطری جهت بازیافت و تولید مجدد باطری نو می رسانند.

قیمت به روز ضایعات باطری در الومازاد

نوع ضایعاتقیمت خرده بار (کیلو/تومان)قیمت عمده بار‌ (کیلو/تومان)
ضایعات باطری خشک ایرانی۱۲
ضایعات باطری خشک خارجی۱۲
ضایعات باطری موتوری11
ضایعات UPS11
قیمت ضایعات مس

قیمت ضایعات مس

قیمت ضایعات برنج

قیمت ضایعات برنج

قیمت ضایعات استیل

قیمت ضایعات استیل

قیمت ضایعات آهن

قیمت ضایعات آهن

قیمت ضایعات آلومینیوم

قیمت ضایعات آلومینیوم

الومازاد بهترین خریدار ضایعات باطری

تماس با الومازاد

43 91 543 0912

ضایعات باطری

معمولا بیشتر افراد با باطری وسایل نقلیه آشنا هستند ، باطری های وسایل نقلیه دارای عمر معینی می باشند که پس از تمام شدن عمر آن تبدیل به ضایعات باطری می شوند، در سرتاسر دنیا وسایل نقلیه از جمله : اتومبیل ، موتور سیکلت ، تراکتور و سایر وسایل نقلیه دیگر به نیروی محرکه برای روشن شدن و حرکت نیاز دارند، به همین دلیل مصرف باطری بسیار زیاد است و طبیعتاً ضایعات باطری و بازیافت آن از اهمیت زیادی برخوردار شده است.

ضایعات باطری به باطری هایی گفته می شود که عمر آن ها تمام شده است و با بازیافت آنها افراد می توانند به درآمد برسند و همچنین بازیافت ضایعات باطری باعث جلوگیری از آلودگی محیط زیست می شود.

باطری های وسایل نقلیه دارای فلزات خطرناکی در ساختار آنها است که این فلزات شامل : جیوه ، سرب ، روی ، کادمیوم و نیکل است ، این فلزات هیچکدام در طبعیت تجزیه نمی شوند و  به همین دلیل می توانند باعث صدمات بسیار زیادی به محیط زیست شوند، از این رو بازیافت ضایعات باطری بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

پس از آشنایی با ضایعات باطری می خواهیم بدانیم انواع ضایعات آن کدام است، پس با ما در ادامه همراه باشید.

ضایعات باطری الومازاد
ضایعات باطری الومازاد

انواع ضایعات باطری

– ضایعات باطری اتومبیل ها

– ضایعات باطری یو پی اس

– ضایعات باطری موتور سیکلت

– ضایعات باطری لیفتراک

بازیافت علاوه بر مسایل زیست محیطی که باعث جلوگیری از آلوده شدن آب، خاک و هوا می شود مزیت دیگری هم دارد، مزیت آن این است که باعث کمک و رشد چرخه ی اقتصادی کشور می شود و همینطور به تولید کنندگان باطری ها بسیار کمک می کند.

ضایعات باطری را کجا بفروشیم ؟

همانطور که اشاره شد آمار مصرف از باطری های مختلف بالا است، به همین منظور ضایعات باطری هم به صورت قابل توجهی یافت می شود، برای فروش ضایعات باطری شما می توانید این ضایعات را به شرکت ها و اشخاص خریدار بفروشید، همچنین باید دقت کنید قیمت باطری ها بر اساس وزن باطری محاسبه می شود که هر چقدر باطری، ورزن بیشتری داشته باشید خریداران مبلغ بیشتری را به شما پرداخت خواهند کرد.

در سایت ها و شبکه های اجتماعی هم افراد و همینطور شرکت هایی هستند که می توانید از قیمت روز باطری با خبر شوید و حتی ضایعات باطری خود را به آنها بفروشید.

همچنین شما باید اطلاعات کافی از باطری ها داشته باشید تا بتوانید آن ها را باقیمت بهتری به فروش برسانید و از سود خوبی بهره مند شوید.

اگر ضایعات باطری دارید با یک تماس با الومازاد ضایعات باطری تان را به فروش برسانید. الومازاد بهترین خریدار ضایعات فلزی و ضایعات باطری می باشد که پس از خرید ضایعات به بهترین قیمت در محل، هزینه ضایعات را نقداً پرداخت می کند.

الومازاد خریدار ضایعات باطری
الومازاد خریدار ضایعات باطری

عوامل موثر بر قیمت ضایعات باطری کدامند ؟

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند در قیمت ضایعات باطری تاثیر گذار باشد، این عوامل عبارتند از :

نوسانات ارز

قیمت ارز در کشور ما دائماً در حال تغییر است، یکی از اصلی ترین مورد هایی که میتواند در قیمت انواع ضایعات از جمله ضایعات باطری تاثیر گذار باشد قیمت ارز است، البته قیمت ارز روی مواد اولیه و محصولات تاثیر گذار است ولی همین امر باعث می شود قیمت ضایعات آن محصولات هم متغیر باشد.

 شما باید در هنگام فروش ضایعات از قیمت روز ضایعات آگاه باشید تا بدانید که چه زمانی بهترین موقع برای فروش ضایعات مخصوصاً باطری است.

– شرایط عرضه و تقاضا در بازار

عرضه و تقاضا دومین موردی است که می تواند تعیین کننده قیمت در ضایعات باطری باشد، اگر شرایط بازار به گونه ای باشد که افراد زیادی خواهان فروش ضایعات باطری باشند به طبع قیمت آن پایین می آید و اگر تقاضا برای خرید آن بالا باشد قیمت خرید این نوع ضایعات بیشتر می شود.

– قیمت سرب در داخل کشور و بازار های جهانی

قیمت سرب آخرین مورد تاثیر گذار در قیمت ضایعات باطری می باشد که قیمت سرب اصولاً از بازار های جهانی تبعیت می کند، و پس از مشخص شدن قیمت در بازار های جهانی، قیمت سرب در بازار داخل کشور هم تعیین می شود.

– وزن باطری

وزن باطری در هنگام فروش مورد محاسبه قرار می گیرد.

– نوع باطری

نوع باطری هم یکی دیگر از مورد هایی است که در قیمت خرید ضایعات باطری تاثیر گذار است. باطری ماشین سواری، باطری موتورسیکلت، باطری تراکتور، باطری کامیون و … که طبیعتاً قیمت آن ها با هم متفاوت است.

بازیافت ضایعات باطری
بازیافت ضایعات باطری

بازیافت ضایعات باطری به چه شکل است ؟

پس از خریداری و جمع آوری ضایعات باطری توسط شرکت ها یا کارخانه ها، این ضایعات را در انبارها ذخیره می کنند، سپس باطری ها را با دستگاه های مخصوص خرد و له می کنند تا از مواد داخل باطری ها برای ساخت باطری هایی جدید استفاده شود.

به همین دلیل است که افراد زیادی روی به خرید ضایعات باطری می آورند و با ایجاد سرمایه گذاری در این شغل می توانند برای خود درآمد خوبی ایجاد کنند، زیرا موارد استفاده از باطری ها بسیار زیاد است و مورد استقبال خوبی قرار دارد.

همچنین دولت از بازیافت انواع ضایعات حمایت می کند و تسهیلات خوبی برای افرادی که می خواهند ضایعات مختلف را بازیافت کنند در نظر می گیرد، چون با این کار می توانند از آسیب بسیار زیاد به محیط زیست جلوگیری کنند و سلامتی آب، خاک و هوایی که در آن زندگی می کنیم را مورد توجه قرار می دهند.

با تشکر از اینکه ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید از شما عزیزان می خواهیم که اگر تجربه ای راجع بازیافت ضایعات باطری و همچنین فروش این نوع ضایعات داشته اید با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.