ضایعات استیل از برش خوردن ورق استیل، قراضه ها، سوفاره ها و پرتی ها در کارگاه ها و کارخانه های تولیدی محصولات استیل و محصولات استیلی که از رده خارج شده باشند به دست می آید. تقریبا 99 درصد ضایعات استیل قابل بازیافت است و مجدداً به چرخه تولید باز می گردد. الومازاد خریدار ضایعات استیل شما به بهترین قیمت و با یک تماس می باشد.

قیمت به روز ضایعات استیل در الومازاد

نوع ضایعاتقیمت خرده بار (کیلو/تومان)قیمت عمده بار‌ (کیلو/تومان)
ضایعات استیل نگیر12
ضایعات استیل بگیر12
ضایعات سوفاره استیل12
قیمت ضایعات مس

قیمت ضایعات مس

قیمت ضایعات برنج

قیمت ضایعات برنج

ضایعات آهن

ضایعات آهن

قیمت ضایعات آلومینیوم

قیمت ضایعات آلومینیوم

الومازاد بهترین خریدار ضایعات استیل

تماس با الومازاد

43 91 543 0912

درباره ی ضایعات استیل

موضوعی که درباره ی ضایعات استیل لازم است بدانید این است که استیل در واقع نوعی آهن است که کربن کمتر از دو درصد دارد و اگر مقدار عناصر موجود در آن آلیاژ هایی مانند فولاد داشته باشد از سختی و مقاومت بیشتری برخوردار خواهد شد.

نکته ی دیگری که درباره ی ضایعات استیل وجود دارد این است که اگر کروم به آن اضافه شود خاصیت ضد زنگ خواهد داشت و مقاومت آن بیشتر می شود.

پس از آشنایی درباره ی ضایعات استیل حال می خواهیم در ادامه به بررسی انواع ضایعات استیل بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

انواع ضایعات استیل

به طور کلی ضایعات استیل شامل قراضه های استیل می شود که آن ها را می توان مجدداً فراوری و بازیافت نمود، انواع ضایعات استیل شامل : لوله ها و مخازن استیل، اجاق گاز، سینگ ظرفشویی، ورق های استیل ( 304 ، 310 ، 321 نگیر ، 430 بگیر ، 430 )، میلگرد ها ( 304 ، 316 ، 430 ) ، پروفیل ها، تسمه و هر قطعه ای که از آلیاژ استیل ساخته شده است.

استنلس استیل
استنلس استیل

استنلس استیل چیست ؟

نوعی فولاد آلیاژی است که عناصر کروم و نیکل در آن نسبت به عناصر دیگر بیشتر به کار رفته است، مقدار کرومی که در آن به کار رفته است باعث می شود که از خوردگی و زنگ زدگی آن جلوگیری شود.

انواع مدل های استنلس استیل

مدل 300 یا استیل نگیر که در آن آلیاژ آهن، کروم و نیکل با کربن کمتر از یک دهم درصد به کار رفته است.

مدل 400 یا استیل بگیر که در آن آلیاژ آهن، کروم با کربن کمتر از یک دهم درصد به کار رفته است.

کاربرد  سری های 300  استیل ، بیشتر در صنایع غذایی و همچنین جراحی است و کاربرد سری های 400 مخصوص تولید کارد و چنگال و همچنین تزئینات داخلی اتومبیل ها استفاده می شود.

به طور کلی خواص استنلس استیل عبارتند از :

مقاوم در برابر خوردگی

مقاوم در برابر حرارت

قابل فراوری و بازیافت

عمر طولانی

ظاهر جذاب

ضایعات استیل الومازاد
ضایعات استیل الومازاد

خواص ضایعات استیل

استیل فلزی با ارزش و کاربردی است که به عنوان مواد اصلی و اولیه برای تولید بسیاری از محصولات مورد استفاده قرار می گیرد، ضایعات استیل را می توان به شکل صد درصدی بازیافت کرد و از آن برای تولیدات محصولات جدید تر استفاده کرد که همین مسئله از دیگر مزایای این فلز گرانبها است.

فلز استیل به طور مداوم می تواند بازیافت شود بدون اینکه خواص خود را از دست بدهد که همین مسئله باعث شده است بازیافت ضایعات استیل از استقبال بالایی برخوردار باشد.

بازیافت ضایعات استیل

بازیافت ضایعات استیل دارای مراحلی مخصوص به خود است که ما در مقاله ی بازیافت ضایعات استیل به بررسی کامل آن پرداختیم، ولی به طور کلی مراحلی که برای بازیافت ضایعات استیل طی می شود شامل : جمع آوری، طبقه بندی و جدا سازی، جدایش مغناطیسی، فشرده سازی، خردایش و کوره گداز تفریقی است که محل ذوب شدن ضایعات استیل می باشد.

مزایای بازیافت ضایعات استیل

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد ضایعات استیل قابلیت صد درصدی بازیافت دارند که می توان از آن ها برای تولید محصولاتی جدید استفاده شود، علاوه بر این با انجام بازیافت ضایعات استیل می توان ایجاد درآمد نمود چون که استیل به طرز قابل توجهی یافت می شود و تقاضا برای آن زیاد است، به همین دلیل افراد حقیقی و حقوقی با خرید ضایعات استیل هم می توانند به درآمد برسند و هم اینکه نیاز کارخانه ها و مراکز صنعتی را مرتفع می کنند.

علاوه بر مسائل اقتصادی، مهم ترین دلیل دیگری که می تواند اهمیت بازیافت ضایعات استیل را دو چندان کند بحث سلامت محیط زیست است، همانطور که می دانید فلز های مختلف در صورت رها شدن در محیط زیست باعث آسیب رساندن به طبیعت ما می شوند، به همین دلیل با بازیافت آن می توان از آلودگی محیط زیست و تولید گاز های گلخانه ای جلوگیری کرد، امروزه دولت ها با حمایت هایی که از مراکز بازیافت انجام می دهند باعث می شوند که افراد زیادی روی به بازیافت انواع ضایعات بیاورند و به نوعی آن ها را تشویق می کند.

بازیافت ضایعات استیل
بازیافت ضایعات استیل

عوامل موثر بر قیمت ضایعات استیل

عوامل مختلفی می تواند در قیمت خرید و فروش ضایعات استیل نقش داشته باشد که مهم ترین مسئله که می تواند نقش مستقیم داشته باشد قیمت جهانی استیل است، بد نیست بدانید که استیل در کشور ما بیشتر وارداتی است و این قیمت ها توسط بازار های جهانی تعیین می شود که همین قیمت های بازار های جهانی نیز تحت تاثیر قیمت نفت است، قیمت ضایعات استیل در بازار های جهانی به صورت لحظه ای و مداوم در حال تغییر است که شما برای خرید و فروش ضایعات استیل حتماً باید از آن آگاه باشید.

دومین موردی که می تواند نقش مستقیم بر قیمت ضایعات استیل داشته باشد نوسانات ارز در داخل کشور است، قیمت ارز در کشور ما مدام در حال تغییر است که همین بی ثباتی بر قیمت ضایعات استیل تاثیر می گذارد.

آخرین موردی که نقشی تعیین کننده بر قیمت این نوع ضایعات دارد، عرضه و تقاضا در بازار ضایعات است، اگر عرضه در ضایعات استیل زیاد باشد و تقاضا کم باشد به طبع تاثیر منفی بر قیمت آن خواهد گذاشت و باعث می شود که قیمت آن کم شود، ولی اگر عرضه کم و تقاضا زیاد باشد قیمت ضایعات استیل افزایش پیدا خواهد کرد.

اگر ضایعات استیل دارید می توانید با الومازاد تماس بگیرید. الومازاد بهترین خریدار ضایعات فلزی می باشد و ضایعات فلزی را در محل به بهترین قیمت خریداری کرده و وجه آن را نقداً در محل پرداخت می کند.

با تشکر از اینکه ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، از شما عزیزان می خواهیم که دیدگاه های خود را درباره ی ضایعات استیل با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.