الومازاد ضایعات آهن
الومازاد ضایعات آهن

قیمت ضایعات آهن تحت تاثیر عوامل بسیاری مثل آلیاژ، جنس و نوع آهن هست. ما در الومازاد سعی کردیم در این صفحه قیمت به روز خرید ضایعات آهن را در اختیار شما قرار دهیم.قیمت روز این ضایعات به صورت کیلویی در تقسیم بندی روغنی، سنگین، سبک، ویژه و سوپر ویژه اعلام می‌شود.

قیمت به روز خرید ضایعات آهن در الومازاد

نوع ضایعاتقیمت خرده بار (کیلو/تومان)قیمت عمده بار‌ (کیلو/تومان)
ضایعات ورق روغنی12
ضایعات آهن سوپر ویژه12
ضایعات آّهن ویژه12
ضایعات آّهن درجه ۱12
ضایعات آّهن درجه ۲12
ضایعات آّهن درجه ۳12
ضایعات آهن سنگین ۱12
ضایعات آهن سنگین ۲12
ضایعات آهن سبک ۱12
ضایعات آهن سبک ۲12
ضایعات آهن پرسی بدنه12
ضایعات آهن پرسی خودرو12
ضایعات آهن گالوانیزه12
ضایعات آهن آلیاژی12
ضایعات حلب12
ضایعات آهن سوفاره1 2
تماس با الومازاد 2

اگر ضایعات آهن دارید

با ما تماس بگیرید

83 44 344 0912

بازیافت ضایعات فلزی تاثیر به سزایی در حفاظت از محیط زیست و فعالیت‌های که با آهن سروکار دارند دارد به همین دلیل متخصصان این حوضه همیشه در تاثیر بازیافت این ضایعات تاکیید داشته اند.


ضایعات آهن از مواد قابل بازیافت باقیمانده از تولید و مصرف محصولاتی نظیر قطعات وسایل نقلیه، لوازم ساختمان و مواد اضافی آنها تشکیل شده است. این ضایعات برخلاف زباله به ویژه در فلزات بازیابی شده ارزش پولی دارد و مواد غیر فلزی نیز بازیابی می ‌شوند. این ضایعات هم در مناطق تجاری و هم در محیط ‌های مسکونی یافت می شوند. ضایعات فلزی را معمولاً ابتدا به محل جمع ‌آوری ضایعات فلزات و سپس برای ذوب شدن و تولید محصولات جدید به کارخانه برده و پردازش می‌ کنند. این محیط، بسته به موقعیت مکانی آن ممکن است به مشتریان این امکان را بدهد که قبل از ارسال ضایعات فلزی به کارخانه ‌های ذوب، مقادیر زیادی از آهن را مشاهده و در صورت نیاز اقلام مورد نظر را خریداری کنند. اگرچه معمولاً بسیاری از این محیط‌ های جمع آوری ضایعات که مقادیر زیادی آهن قراضه دارند این کار را نمی ‌کنند.

بازیافت ضایعات آهن
بازیافت ضایعات آهن

درباره ی ضایعات فلزی

ضایعات فلزی کاربرد های بسیار زیادی در صنایع دارد و در انواع مختلف وجود دارد، ضایعات آهن به تولیدات معیوب آهن گفته می شود که موقع تولید دچار نقص می شوند که این تولیدات معیوب را از خط تولید کنار می گذارند و تبدیل با ضایعات می شوند، و همچنین ممکن است عمر مفید آهن تمام شده باشد و تبدیل به ضایعات شوند که افراد و شرکت ها این ضایعات را از شمار خریداری می کنند.


تفاوت ضایعات آهن و زائدات آهن


تفاوت ضایعات آهن و زائدات آهن در این است که ضایعات را می توان با فرآیند های بازیافت مجددا تولیداتی را از آهن بوجود آورد و در صنایع استفاده کرد ولی زائدات قابل فرآوری نیستند و به نوعی مجبوریم آن ها را دور ریز کنیم که اصلی ترین تفاوت ضایعات و زائدات نیز در همین مسئله است.


انواع ضایعات آهن


انواع ضایعات فلزی دارای درجه بندی می باشند؛ به طور مثال ضایعات درجه یک، ضایعاتی مانند لوازم موتور های سبک و سنگین است و ضایعات درجه دو را می توان به گروه های درب و پنجره اختصاص داد، ضایعات درجه سه نیز اغلب زنگ زده هستند و در نهایت برای ضایعات درجه چهار می توان به انواع کروم و نیکل اشاره کرد که البته این نوع ضایعات دارای اهمیتی پایینی هستند.
به طور کلی انواع ضایعات عبارتند از :


ضایعات آهن درجه یک


ضایعات درجه یک شامل قوطی های پروفیل بدون زنگ زدگی، شاسی اتومبیل های سنگین، چرخ دنده ها، ریل های قطار، لوله های صنعتی و لوازم موتوری سبک و سنگین هستند.


ضایعات آهن درجه دو


اینگونه ضایعات شامل ضایعات آهن های مورد استفاده در درب و پنجره، تنه های دوچرخه و موتور سیکلت، ورق های گالوانیزه، انواع توری ها، سیم جوش و تسمه های کلاف شده هستند.


ضایعات آهن ویژه


اگر بخواهیم به ضایعات آهن ویژه اشاره ای داشته باشیم می توانیم این موارد را نام ببریم : سر تیر آهن ها، انواع تسمه های آهنی ضخیم، میلگرد های پرس شده، رینگ های خودروها و ورق های ضخیم.


ضایعات آهن سوپر ویژه


ضایعات آهن سوپر ویژه شامل : آهن آلاتی که در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد، خرده میلگرد ها، ناودانی ها و ورق های روغنی زنگ زده هستند.

ضایعات آهن
ضایعات آهن

معرفی کامل انواع ضایعات آهن

 • آهن سوپر ویژه
 • آهن درجه یک
 • آهن درجه دو
 • آهن درجه سه
 • ورق های روغنی
 • ضایعات سبک یک
 • ضایعات آهن سبک دو
 • ضایعات آهن سنگین یک
 • ضایعات آهن سنگین دو
 • ضایعات بدنه خودرو
 • ضایعات آهن آلیاژی
 • ضایعات آهن گالوانیزه
 • ضایعات سوفاره آهن
 • ضایعات حلب

فرآیند جمع آوری ضایعات آهن چگونه است ؟


فرآیند جمع آوری ضایعات معمولاً توسط شرکت های بازیافت و یا افرادی که در حوزه ی ضایعات مشغول به کار هستند صورت می گیرد، این افراد و یا شرکت ها پس خریداری ضایعات، آن ها را به انبار های خود انتقال می دهند تا پس از برش دادن و طبقه بندی کردن ضایعات، آن ها برای بازیافت آماده کنند.

قیمت ضایعات آهن الومازاد
قیمت ضایعات آهن الومازاد

فرآیند بازیافت و مزایای آن


همانطور که پیش تر نیز اشاره شد بعد از جمع آوری و انتقال ضایعات به انبار ها، شرکت های بازیافت شروع به بازیافت ضایعات می کنند که ما در مقاله ی بازیافت ضایعات آهن به بررسی کامل آن پرداخته ایم.


اگر بخواهیم به مزایای بازیافت آهن اشاره کنیم مهم ترین بحثی که مطرح می شود این است که این کار از تولید گاز های خطرناک و گلخانه ای جلوگیری می کند که همین امر می تواند مانع از آلودگی آب، خاک و هوا شود.


در بخش صنایع نیز بازیافت ضایعات آهن مزایای بسیار دارد که این مزیت ها عبارتند از :

 • صرفه جویی در انرژی تا میزان 70 درسد
 • صرفه جویی در مواد خام تا میزان 90 درصد
 • کاهش قابل توجه آلودگی هوا
 • صرفه جویی در مصرف آب و کاهش آلودگی منابع آبی
 • صرفه جویی قابل توجه پ در استفاده از آهن در تولید هر تن فولاد

همچنین با انجام فرآیند بازیافت می توان از استخراج معادن تا حد بسیار زیادی جلوگیری کرد و همچنین تولیداتی که از فرآیند بازیافت به دست می آید بسیار با کیفیت هستند و می توان مانند تولیدات کارخانه ای در نظر گرفت.


عوامل موثر در تعیین قیمت ضایعات فلزی


اولین موردی که بر قیمت این ضایعات تاثیر مستقیم می گذارد قیمت آهن در بازار های جهانی است، که در بازار های جهانی این قیمت ها به صورت لحظه ای در حال تغییر است، از عواملی که می تواند بر قیمت آهن در بازار های جهانی تاثیر گذار باشد قیمت نفت خام است.


دومین موردی که در بازار های داخل کشور تاثیر مستقیم بر قیمت ضایعات می گذارد نوسانات ارز است، در کشور ما قیمت ارز دائماً در حال کاهش و افزایش است که همین مسئله می تواند تاثیر مستقیمی بر قیمت ضایعات فلزی داشته باشد.
و آخرین مورد را می توانیم عرضه و تقاضای بازار بدانیم، هر چقدر تقاضا برای ضایعات فلزی بیشتر باشد و عرضه کم باشد به طبع قیمت ضایعات فلزی نیز افزایش پیدا می کند.

برای فروش ضایعات فلزی با ما تماس بگیرید. الومازاد بهترین خریدار ضایعات فلزی نظیر ضایعات مس، ضایعات استیل، ضایعات آلومینیوم، ضایعات چدن و … می باشد. خرید ضایعات فلزی با بهترین قیمت و در اسرع وقت توسط الومازاد.

تماس با الومازاد 2

الومازاد

بهترین خریدار ضایعات آهن

83 44 344 0912