ضایعات آلومینیوم

الومازاد ضایعات آلومینیوم
الومازاد ضایعات آلومینیوم

برای آشنایی با ضایعات آلومینیوم بهتر است اول بدانیم این ضایعات کجا تولید می شوند؛ برخی از این ضایعات در کارگاه های تولید محصولات آلومینیومی تولید می شوند و برخی دیگر در اثر به اتمام رسیدن عمر مصرف آن ها و تبدیل شدن به ضایعات آلومینیوم کهنه به دست می آیند. این ضایعات، به همراه خرید ضایعات فلزی دیگر توسط الومازاد، به انبارهای ضایعات حمل می شوند و در آنجا فلزات مختلف جداسازی و تفکیک شده و برای بازیافت ارسال می شوند.

آلومینیوم بعد از فلز مس بیشترین ارزش را دارد و به دلیل موارد استفاده زیاد آن در صنعت از اهمیت بالایی بر خوردار است و از دیگر نکاتی که درباره ی ضایعات فلز آلومینیوم می توان به آن اشاره داشت این است که به دو دسته ی ضایعات آلومینیوم خشک و نرم تقسیم بندی می شوند.

تفاوت آلومینیوم نرم و آلومینیوم خشک

تفاوت آلومینیوم خشک و آلومینیوم نرم در خلوص و کیفیت آن‌ها است. آلومینیوم نرم منعطف است و خلوص و کیفیت بالایی دارد اما آلومینیوم خشک شکننده است و کیفیت پایینی دارد. به خاطر همین ویژگی است که قیمت و ارزش آلومینیوم نرم از آلومینیوم خشک بیشتر است.


آلومینیوم نرم انواع زیادی مانند رادیاتور ماشین، کابل و سیم روکش‌دار، ظروف آلومینیومی و غیره دارد و ظروف تفلون ، رینگ و پیستون ماشین، پره شوفاژ و غیره نمونه‌ای از آلومینیوم خشک هستند. در ادامه مقاله بیشتر با انواع آلومینیوم نرم و خشک آشنا می شویم.

قیمت به روز خرید ضایعات آلومینیوم در الومازاد

نوع ضایعاتقیمت خرده بار (کیلو/تومان)قیمت عمده بار‌ (کیلو/تومان)
ضایعات آلومینیوم نرم۱۲
ضایعات آلومینیوم کابل۱۲
ضایعات آلومینیوم ظرف۱۲
ضایعات پروفیل آلومینیوم۱۲
ضایعات زینک آلومینیوم۱۲
ضایعات قوطی آلومینیوم۱۲
ضایعات آلومینیوم خشک۱۲
ضایعات آلومینیوم پیستون۱۲
ضایعات رینگ آلومینیوم۱۲
ضایعات آلومینیوم سرسیلندر۱۲
ضایعات آلومینیوم رادیاتور۱۲
ضایعات سوفاره آلومینیوم۱۲
تماس با الومازاد 2

ضایعات آلومینیوم دارید

با ما تماس بگیرید

83 44 344 0912

انواع ضایعات آلومینیوم


انواع ضایعات آلومینیوم نرم


درب و پنجره آلومینیومی


برای ساخت پروفیل ها از آلومینیوم استفاده می شود که عایق های صوتی و حرارتی بسیار خوبی هستند و همچنین از وزن کمتری به نسبت پروفیل های آهنی برخوردارند، پس از طی شدن عمر مفید آن ها پروفیل های آلومینیومی تبدیل به ضایعات آلومینیوم می شوند که قابل فروش و فرآوری هستند.


قابلمه و ظروف آلومینیومی


در وسایل آشپزخانه آلومینیوم ها کاربرد های فراوانی دارند که دلیل استفاده از آلومینیوم در ظروف آشپزخانه به دلیل سبک تر بودن آن و پخش کردن حرارت، از استفاده زیادی برخوردار است، اینگونه ضایعات جز ضایعات نرم آلومینیوم به حساب می آیند و قابل بازیافت نیز هستند.

ظروف آلومینیوم
ظروف آلومینیوم

سیم آلومینیومی بدون روکش


برای تولید انواع سیم های برق از آلومینیوم استفاده می شود، آلومینیوم ها هدایت الکتریکی بالایی دارند و از قیمت خوبی نیز برخوردارند که همین مسئله موارد استفاده از آن را تا حد زیادی گسترش داده است، سیم ها و کابل های آلومینیومی دارای روکش هستند که پس از کند روکش آن به ضایعات آلومینیوم تبدیل می شوند و به اصطلاح به آن ها سیم لخت آلومینیومی نیز می گویند.


رادیاتور ماشین


رادیاتور یکی از اجزای کاربردی ماشین ها است که به همین دلیل ضایعات آن به مقدار قابل توجهی یافت می شود، وظیفه ی رادیاتور ها در ماشین این است که موتور ماشین را خنک می کند، البته رادیاتور های مسی نیز وجود دارد ولی به دلیل اینکه رادیاتور های آلومینیومی مقاومت بیشتری دارند و دیرتر از بین می روند استفاده از رادیاتور های آلومینیومی مرسوم تر است.


کابل های خود نگهدار


کابل های خود نگهدار جز ضایعات نرم آلومینیوم به حساب می آید و به خاطر اینکه دارای فولاد است، دارای ارزش پایین تری به نسبت کابل های آلومینیومی است.


سیم مغز فولاد


سیم مغز فولاد به دلیل اینکه دارای فولاد است و همچنین دارای روکش آلومینیومی است موارد استفاده ی زیادی را در خطوط توزیع و انتقال برق دارد و در مناطقی که دارای حرارات بالایی است و احتیاج به مقاومت زیاد دارد از این ها استفاده می شود، همچنین دلیل دیگری که استفاده از سیم مغز فولاد را گسترش می دهد قیمت آن است، این نوع ضایعات حدودا 35 درصد از وزنش فولاد است و اگر فولاد را از آن جدا کنیم جز ضایعات نرم آلومینیوم به حساب می آید.


سیم آرمیچری آلومینیومی


یکی دیگر از انواع سیم های آلومینیومی است که برای اینکه قیمتش از سیم های مسی پایین تر است از آن استفاده می شود.


پروفیل و لوله آلومینیومی


همانطور که پیش تر نیز اشاره شد یکی از کاربرد های آلومینیوم در ساخت انواع پروفیل ها است که به طور مثال به پروفیل های آلومینیومی اشاره داشتیم، ولی از پروفیل ها در مواردی مانند : خودروسازی، برق، واگن سازی و …. نیز استفاده می شود.

پروفیل آلومینیوم
پروفیل آلومینیوم

صفحات ورق آلومینیومی


صفحات آلومینیومی بعد از عبور آلومینیوم از بین غلطکها فشرده و نازک می شود و در نهایت برش می خورد که در مواردی مانند ساختمان سازی، صنعت هواپیما و قوطی سازی مورد استفاده قرار می گیرد که استفاده از این ورق ها در صنعت بسیار مرسوم است به همین دلیل ضایعات آن به شکل قابل توجهی یافت می شود.


انواع ضایعات آلومینیوم خشک


سیلندر ها و پیستون ها


سیلندر ها در موتور ها و پمپ ها بسیار استفاده می شود که جز آلومینیوم خشک به حساب می آیند و دارای مرغوبیت بالایی نیز هستند.


رینگ ماشین


اکثر شما با رینگ های آلومینیومی ماشین ها آشنا هستید که در مدل فولادی نیز وجود دارد ولی در نوع آلومینیومی بیشتر یافت می شود، رینگ های آلومینیومی سختی بیشتری دارند و می توانند فشار بیشتری را تحمل کنند.


پره رادیاتور و شوفاژ


شوفاژ ها از طریق ریخته گری به دست می آیند که به همین دلیل جز آلومینیوم خشک به حساب می آیند.


قطعات آلومینیوم


در مواردی که خاصیت ضد خوردگی و ضد زنگ زدگی در الویت باشد از قطعات آلومینیومی استفاده می شود.


کرکره مغازه


با کرکره های برقی مغازه ها و منازل آشنایی دارید، این کرکره ها از جنس آلومینیوم خشک است که پس از تبدیل به ضایعات آلومینیوم می توان آن ها فرآوری کرد.


جمع آوری ضایعات آلومینیوم و اهمیت بازیافت


همانطور که در این مقاله مشاهده کردید موارد استفاده از آلومینیوم نه تنها در کشور ما بلکه در سرتاسر دنیا بسیار زیاد است، افراد و شرکت های بازیافت پس از خرید ضایعات فلزی و جداسازی آن ها، ضایعات آلومینیوم را به انبارها انتقال می دهند و پس از طبقه بندی شروع به بازیافت این نوع ضایعات می کنند که ما در مقاله ی بازیافت ضایعات آلومینیوم به بررسی کامل آن پرداختیم.


اهمیت بازیافت ضایعات فلزی در این است که اولاً از آلودگی آب، خاک و هوا جلوگیری می کند و همچنین کارخانه ها و مراکز صنعتی را از بابت تولیدات محصولات جدید آلومینیومی که از بازیافت آن بدست می آید، بهره مند می کند.

تماس با الومازاد 2

بهترین خریدار ضایعات آلومینیوم

تماس با الومازاد

83 44 344 0912

کلمات مرتبط با ضایعات آلومینیوم

ضایعات آلومینیوم خشک ، ضایعات آلومینیوم نرم ، ضایعات سوفاره آلومینیوم ، ضایعات رینگ آلومینیومی ، ضایعات پیستون آلومینیومی ، ضایعات سرسیلندر آلومینیومی ، ضایعات ظرف آلومینیوم ، ضایعات کابل آلومینیوم ، ضایعات پروفیل آلومینیومی ، ضایعات قوطی آلومینیوم ، ضایعات زینک آلومینیوم ، ضایعات رادیاتور آلومینیومی