بازیافت ضایعات آهن الومازاد
بازیافت ضایعات آهن
2020-06-26
نمایش همه

خرید ضایعات در تهران

الومازاد خریدار ضایعات در تهران

الومازاد خریدار ضایعات در تهران

خرید ضایعات در تهران

خرید ضایعات در تهران مثل تمام شهر های بزرگ دنیا از استقبال زیادی برخوردار است به گونه ای که امروزه همه ی شما در خیابان ها و کوچه ها بسیار صدای خریدار ضایعات را شنیده اید. خرید ضایعات در تهران در هر روز هفته انجام می گیرد و افرادی که ضایعات را خریداری می کنند آن ها را به انبارهای ضایعات انتقال می دهند.
خرید ضایعات در تهران به دلیل گسترش جمعیتی ، ساخت و ساز زیاد و وجود کارخانه های صنعتی بسیار زیاد در اطراف تهران باعث شده که خرید ضایعات در تهران از دیگر شهرهای کشور مورد استقبال بیشتری قرار گیرد. همچنین دولت هم از شرکت های بازیافت ضایعات حمایت خوبی می کند چرا که با این حجم موجود ضایعات در تهران معلوم نبود چه بلایی بر سر محیط زیست ما و هوایی که داخل آن نفس می کشیدیم می آمد.
پس از خرید ضایعات توسط الومازاد در تهران، ضایعات خریداری شده به انبارهای ضایعات انتقال یافته و بعد از انجام فرآیند جداسازی و فرآوری ضایعات، هر محصولی بسته به نوع و جنس فلز ضایعاتی نظیر ضایعات آهن، ضایعات چدن، ضایعات مس، ضایعات برنج و ... جداگانه به کوره ذوب هدایت شده و پس از ذوب شدن به حالت شمش و یا ورق درآمده و به کارخانه هایی که محصولات فلزی تولید می کنند ارسال می شود.


خرید ضایعات در تهران

حال پس از آشنایی با اینکه چرا خرید ضایعات در تهران نسبت به شهر های دیگر از رونق بیشتری برخوردار است می خواهیم بیشتر با انواع ضایعات و کاربرد های آن ها آشنا شویم پس با ما همراه باشید.

ضایعات چیست ؟

ضایعات را معمولاً به دو نوع ضایعات فلزی و ضایعات غیر فلزی دسته بندی می کنند. ضایعات فلزی می تواند شامل : ضایعات چدن ، ضایعات آهن ، ضایعات آلومینیوم ، ضایعات مس ، ضایعات استیل ، ضایعات برنج و..... باشد که این ضایعات فولادی و فلزی یا معیوب شده اند و یا عمر مفید آنها تمام شده است. به طور کلی بازیافت ضایعات فلزی یعنی مواردی از فلز و فولاد که دیگر قابل استفاده نیستند و پس از طی مراحل بازیافت آن ها می توان محصول خامی از فلز به صورت شمش، ورق، لوله و ... تولید کرد که مورد استفاده کارخانه ها و مراکز تولیدی و صنعتی قرار گیرد. همچنین ماشین ها و خودرو های اسقاطی و دستگاه های صنعتی از رده خارج نیز جزو ضایعات فلزی محسوب می شوند که الومازاد به بهترین قیمت خریدار این نوع ضایعات نیز می باشد.
ضایعات غیرفلزی شامل ضایعات الکترونیکی ، ضایعات پلاستیکی ، ضایعات کاغذ و کارتن، ضایعات باطری، ضایعات کمپرسور و دینام و ... نیز داریم که این محصولات هم می تواند فرآوری و مورد استفاده مجدد قرار گیرد. علاوه بر استفاده مجدد و قرار گرفتن در خط تولید، بازیافت ضایعات می تواند از آلودگی آب ، خاک و هوا جلوگیری کند که امروزه به دلیل مصرف زیاد فلزات در انواع صنایع نیاز بیشتری به بازیافت ضایعات فلزی وجود دارد.


الومازاد خریدار ضایعات در تهران

خرید ضایعات در تهران دارای الویت بندی نیز می باشد به گونه ای که ضایعات فلزی ، الکترونیکی و خودرویی از پر کاربرد ترین ضایعات است و مورد استقبال خریداران ضایعات قرار می گیرد.

دسته بندی ضایعات موجود در بازار

الومازاد پس از خرید ضایعات، آن ها را به صورت زیر دسته بندی می کند و هر کدام پس از بازیافت ، در موارد به خصوصی به کار برده می شود. حال در ادامه مقاله با انواع ضایعات موجود در بازار آشنا می شویم :

1-ضایعات ویژه و سوپر ویژه :

شامل ضایعات تیر آهن ، ضایعات میلگرد ، ضایعات قوطی های نوشیدنی و ضایعات پروفیل درب و پنجره هستند.

2- ضایعات فلزی :

شامل ضایعات روی ، ضایعات استیل ، ضایعات چدن ، ضایعات آلومینیوم ، ضایعات سرب ، ضایعات مس ، ضایعات برنج می باشند که حاصل پسماند صنایع فلزی و کارخانجات تولیدی هستند. البته لازم به ذکر است ضایعات کمپرسور و دینام هم جزو ضایعات فلزی محسوب می شوند که پس از خرید و جداسازی قطعات، برای بازیافت ارسال می شوند.

3- ضایعات غیر فلزی :

همانطور که از نام آن پیداست ضایعاتی که فلزی نیستند را شامل می شود مانند : ضایعات لاستیک ، ضایعات پلاستیک ، ضایعات سنگ و آجر ، ضایعات روغن، ضایعات کاغذ و کارتن و ... هستند.

4- ضایعات الکترونیکی : ضایعاتی که برای قطعات کامپیوتری و لوازم خانگی و همچنین تجهیزات مخابراتی هستند که این موارد شامل : لپ تاپ های فرسوده ، کامپیوترهای فرسوده ، موبایل ، تلویزیون و یخچال فرسوده و از رده خارج و..... هستند.

5- ضایعات گالوانیزه :

شامل ضایعات کانال های کولر ، لوله آب و مواردی که دارای روکش گالوانیزه هستند می باشد.

6- ضایعات روغنی :

بیشتر این نوع ضایعات محصولاتی را در بر می گیرد که ضخامت کمی دارند مانند ظرف های روغن.

7- ضایعات خودرویی :

ضایعات خودرویی استفاده زیادی دارند مانند پارچه های صندلی ، پلاستیک هایی که در خودرو به کار رفته و قطعاتی که داخل ماشین ها وجود دارند.


الومازاد خریدار ضایعات در تهران

با بررسی دقیق تر ضایعات و انواع آن می خواهیم به زائدات هم اشاره ای داشته باشیم ، ضایعات و زائدات دقیقا متضاد همدیگر هستند به این معنی که زائدات بعد از طی شدن عمر مفید محصولی ما آن را دور می ریزیم و هیچگونه فرآیندی نمی تواند روی آن انجام شود به نوعی از چرخه ی بازیافت و تولید خارج می شود. ولی ضایعات قابلیت استفاده مجدد دارند چون می توان روی آن ها فرآیندی انجام داد تا به چرخه ی تولید باز گردند ، تفاوت ضایعات و زائدات دقیقاً در همین است.
تا اینجا با انواع ضایعات فلزی و غیر فلزی آشنا شدیم؛ حال می خواهیم بدانیم فرآیند خرید ضایعات در تهران تا مرحله ی آخر فرآوری در الومازاد چگونه است، در ادامه این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.
پس از خرید ضایعات ، ضایعات را به انبارهایی که خارج محدوده ی شهر است منتقل می شود و بعد از انتقال به انبارها ، ضایعات را بر حسب نوع، اندازه و جنس های متفاوتی که دارند طبقه بندی می شوند. چون طبقه بندی هم فضای کمتری از انبار را اشغال می کند و هم می توانیم موجودی انبار را به راحتی چک کنیم. بعد از طبقه بندی و پردازش ضایعات فلزی و خورد کردن آن ها تا حد امکان، وارد مرحله ی ذوب می شویم که ضایعات مختلف را بر اساس نوع و اندازه ی آن به کوره های مخصوصی که درجه حرارت های متفاوت و حجم متفاوت دارند ریخته می شوند. پس از ذوب ، فلزات مذاب را داخل شمش ها و یا قالب ها می ریزند تا عملیات خنک شدن و جامد شدن انجام شود. پس از تولید محصول نهایی این محصولات را به کارخانه های صنعتی و تولید کننده انتقال می دهند تا از آنها برای مصارف مود نیاز خود استفاده کنند.
ما در این مقاله با ضایعات و انواع آن آشنا شدیم و دلایل رونق خرید ضایعات در تهران را نسبت به بقیه شهرها بررسی کردیم ، انواع ضایعات را دسته بندی کردیم و چگونگی بازیافت ضایعات فلزی توسط الومازاد را شرح دادیم. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم. برای فروش ضایعات تان به بهترین قیمت با الومازاد تماس بگیرید.


الومازاد بهترین خریدار ضایعات در تهران

تماس با الومازاد

43 91 543 0912

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *