بازیافت ضایعات آلومینیوم
بازیافت ضایعات آلومینیوم♻️
2021-07-13
بازیافت ضایعات مس
بازیافت ضایعات مس
2021-07-24
نمایش همه

خرید ضایعات آهن📞

خرید ضایعات آهن

خرید ضایعات آهن

خرید ضایعات آهن

ضایعات آهن از محصولات به جا مانده و مستعمل شده در صنایع ساختمانی ، خودرو ، لوازم منزل و... تشکیل می شود و به دلیل اینکه آهن و کلاً فلزات قابل بازیافت هستند و پس از بازیافت دوباره به چرخه تولید بازمی گردند، خرید ضایعات آهن با استقبال بالایی مواجه است ، قطعاً بسیاری از شما تا به حال در کوچه و خیابان صدای خریداران ضایعات آهن را شنیده اید.
ضایعات فلزی انواع مختلفی نظیر ضایعات آهن ، ضایعات مس ، ضایعات برنج ، ضایعات آلومینیوم ، ضایعات چدن ، ضایعات الکترونیکی ، ضایعات کمپرسور و دینام و ... دارد که ما در این مقاله می خواهیم بررسی دقیق تری در مورد خرید ضایعات آهن داشته باشیم پس با ما در ادامه همراه باشید.
با گسترش موارد استفاده از آهن در کشور ما به خصوص در صنایع ساختمانی و فولادی ، خرید ضایعات آهن و همین طور بازیافت آن از اهمیت خاصی برخوردار شده است ، که این اهمیت وقتی مشخص می شود که پس از بازیافت ضایعات آهن می توان از آن ها در چرخه ی تولید استفاده کرد و بخش عمده ای از نیاز کارخانه ها و مراکز تولیدی را تامین کرد.


ضایعات آهن چیست ؟

همواره بخش اندکی از مواد اولیه کارخانجات و کارگاه های تولید محصولات فلزی و آهنی در چرخه تولید به مازاد تبدیل می شود و پس از مدتی تلّی از قراضه آهن و ضایعات روی هم انباشته می شود . در مصارف خانگی نیز معمولاً هر چند وقت یکبار لوازم فلزی منزل، فرسوده شده و باید با لوازم نو جایگزین شوند که در این مواقع افراد به دنبال یک خریدار ضایعات آهن می گردند.
ضایعات آهن همواره یکی از منابع پر کاربرد است که به مقدار بسیار زیادی یافت می شود که با خرید ضایعات آهن و بازیافت آن جدای از ایجاد شغل و درآمد، از آلودگی محیط زیست و تولید گاز های گلخانه ای نیز جلوگیری می شود.


خرید ضایعات آهن

اگر بخواهیم اشاره ای به منافع بازیافت ضایعات آهن داشته باشیم می توانیم موارد زیر را نام ببریم :
صرفه جویی در انرژی
صرفه جویی در هزینه ها
صرفه جویی در مصرف مواد خام
از بین بردن آلودگی خاک ، آب و هوا
البته لازم به ذکر است که بین ضایعات آهن و زائدات آهن تفاوت وجود دارد ، ضایعات شامل موارد بلا استفاده و دور ریزی هستند که قابلیت برگشت به چرخه ی تولید را دارند ولی زائدات آهن مانند برخی از شیر آلات برگشت پذیر نیستند و قابلیت استفاده ی مجدد و بازیافت آن ها وجود ندارد.
تا اینجا با خرید ضایعات آهن و منافع آن آشنا شدیم؛ در ادامه این مقاله می خواهیم فرآیند بازیافت ضایعات آهن را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.


بازیافت ضایعات آهن

اولین مرحله از فرآیند بازیافت جمع آوری ضایعات است که توسط افراد حقیقی و یا شرکت های بازیافت کننده ضایعات جمع آوری می شود ، پس از جمع آوری ضایعات آهن آن ها را به انبار هایی که در خارج از محدوده ی شهر است انتفال می دهند که به انبارهای ضایعات معروف است.
پس از انتقال ضایعات آهن به انبار ها شروع به طبقه بندی کردن ضایعات می کنند ، طبقه بندی کردن ضایعات باعث استفاده ی بهینه از فضای انبار می شود و همچنین مشخص می گردد که کدام فلز در کوره ی مخصوص به خود برود ، فلزات اندازه های مختلفی دارند و کاربرد های مخصوص به خود را نیز دارند که طبقه بندی ، این مهم را ممکن می کند که ضایعات مشخص در کوره ی مخصوص به خود برود و مراحل بعدی شکل بگیرد.
پس از طبقه بندی مرحله ی بعدی مرحله ی ذوب است ، همانگونه که اشاره شد کوره های مخصوص با حجم معین وجود دارد که ضایعات آهن وارد کوره های ذوب می شوند و تبدیل به مواد مذاب می شوند.
پس از ذوب شدن ضایعات آن ها را در قالب های به خصوص می ریزند و روی تسمه نقاله هایی به حرکت در می آیند تا خنک شده و به شکل جامد در بیایند. پس از انجام تمامی مراحل فوق محصول به دست آمده آماده ی حمل و نقل به کارگاه ها و یا کارخانه های تولیدی می شود.


قیمت خرید ضایعات آهن

با مراحل بازیافت ضایعات آهن آشنا شدیم و متوجه شدیم که خرید ضایعات آهن به چه شکل می تواند هم به صنعت و هم به محیط زیست ما کمک کند ، حال می خواهیم به طور مختصر بیان کنیم که عوامل تاثیر گذار بر قیمت خرید ضایعات آهن چیست. قیمت ضایعات آهن در کشور ما اولاً بستگی به قیمت بازار های جهانی و قیمت دلار دارد ، با توجه با نواسانات بسیار زیاد ارز در داخل کشور هر روز و حتی هر دقیقه قیمت ضایعات آهن دچار تغییراتی می شود ، دوماً علاوه بر ارز و بازار های جهانی دلیل دیگری که می تواند بر قیمت ضایعات آهن تاثیر گذار باشد مبحث عرضه و تقاضا است ، عرضه و تقاضا می تواند تاثیر مستقیمی بر قیمت ضایعات آهن داشته باشد به گونه ای که وقتی این توازن به هم بخورد قیمت ضایعات آهن تحت تاثیر مستقیم قرار می گیرد.
عوامل دیگری نیز هستند که می توانند در قیمت نهایی خرید ضایعات آهن تاثیر مستقیم بگذارند مانند قیمت سوخت که با بالا رفتن قیمت سوخت به طبع هزینه های مربوط به حمل و نقل نیز افزایش پیدا می کند که این افزایش تاثیر خود را بر روی قیمت ضایعات آهن نیز می گذارد.
با بالا رفتن قیمت جهانی نفت و قیمت جهانی فولاد هم قیمت فلزات و به تبع آن قیمت ضایعات آهن نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.
بازار های داخلی کشورمان در شهر های بزرگ عمدتاً از استقبال بیشتری نسبت به شهر های کوچک برخوردار است ، اگر بخواهیم شهر هایی را که در آن خرید ضایعات آهن از استقبال بالایی برخوردار است را نام ببریم می توانیم به شهرهای : تهران ، کرج ، اصفهان ، مشهد ، تبریز و شیراز اشاره داشته باشیم.
با خرید ضایعات آهن ، منافع بازیافت آن و همچنین قیمت ضایعات آشنا شدیم با تشکر از اینکه با ما تا پایان این مقاله همراه بودید از شما عزیزان می خواهیم که دیدگاه خود را با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.


الومازاد بهترین خریدار ضایعات آهن

تماس با الومازاد

43 91 543 0912

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *